Jaké výhody má kovové zábradlí ke schodišti

Schody jsou něčím, po čem chodíme prakticky každý den. Pohyb po nich máme již tak zautomatizovaný, že na něj prakticky ani nemusíme myslet. K tomu nám samozřejmě pomáhá svalová paměť, kterou si vytváříme již od malička.

Nelze se tedy divit, že si prakticky ani nevšimneme, jak nezbytnou součástí každého schodiště je zábradlí. A přesto, pokud někde chybí, okamžitě si jeho nepřítomnost citelně uvědomíme.

Tím nejdůležitějším úkolem, který má, je totiž zvýšení bezpečnosti. Ať už totiž máme pohyb po schodech zautomatizovaný sebevíc, stačí jediný chybný krok či uklouznutí na mokrém či namrzlém schodu a následky mohou být tragické. Tomu lze snadno předejít, pokud se chytíme zábradlí.

schodiste3

Navíc také pomáhá lidem s pohybovými obtížemi při pohybu. Mohou se o něj totiž opřít a přenést tak na něj valnou většinu své váhy. Tím pádem nesou jejich nohy menší zátěž, a lépe se tedy pohybují. To ostatně ocení i ti, kteří například stoupají do desátého patra bez výtahu.

Ovšem vzhledem k tomu, jaký má úkol, není divu, že existuje řada materiálů a typů, ze kterých je vyráběn. Klasikou je samozřejmě dřevo, avšak tím zdaleka nejpopulárnějším je kovové zábradlí ke schodišti. A není divu, přeci jen má celou řadu výhod.

zabradli1

Tou první a nejhlavnější je samozřejmě jeho pevnost a odolnost vůči poškození. Při správné péči tak vydrží skutečně dlouho, a to i jako venkovní typ. Navíc se nemusíme bát, že se začne pod naší vahou prohýbat.

S tím je pak spojena i odolnost vůči vnějším podmínkám, především pak rozdílům mezi letními a zimními teplotami i vůči dešti či sněhu. Ani vítr jej tak snadno nepoškodí. Není tedy divu, že je často používáno jako venkovní.

Samozřejmě, vede teplo podstatně lépe, než dřevo. To znamená, že v zimě a v horkém létě může být prakticky nemožné na něj sáhnout holou rukou. Proto se často používá v kombinaci například se dřevem. Pak se dosáhne nejlepšího výsledku.